Олдбой

OldeuboiR2003
Олдбой

Події фільму стартують 1988-го року. Звичайний і нічим не примітний бізнесмен на ймення О Де-су дорогою додому, в день народження своєї дочки, напивається, починає хуліганити й закономірно потрапляє до поліцейської дільниці, звідти його на свої поруки забирає приятель - Чжу Хван. Доки товариш Де-су телефонує його дружині, сам п'яниця хуліган раптово зникає...

Невідомо хто викрадає О Де-су й запроторює до імпровізованої тюремної камери, яка між тим більше скидається на однокімнатну квартиру без жодного вікна чи то пак просто на кімнату зі всіма зручностями, у тому числі й телевізором, який на довгий час стає його найкращим (і єдиним) товаришом, інформатором, вчителем і... лютим ворогом одночасно.

Та доля О Де-су полягає в тому що якось він все ж покине свою в'язницю, це лише питання часу...

Оцініть фільм
Рейтинг
8.4
5 оцінок

В ролях

Відео та кадри

Фільми та серіали схожі на фільм «Олдбой»

Відгуки про фільм «Олдбой»

Kaserinaa

"Смійся, і весь світ буде сміятися разом з тобою. Плач - і ти будеш плакати на самоті ". Цю репліку ви почуєте не одноразово в фільмі. Пак Чхан Ук - режиссер корейської кінострічки, намагався донести глядачу смак помсти, і я гадаю її скуштували всі, хто мав змогу насолодитися переглядом. Навіть всім відомий Квентін Тарантіно, не стримався і дав волю емоціям на прем'єрі фільма, також важко залишити без уваги його коментар "беззаперечний шедевр" і я з ним повністю погоджуюсь.
Головний герой кінострічки О Де Су намагається знайти відповідь на запитання "Хто?"і "Чому?" але якою ціною, на перший погляд, здається, що все зрозуміло і фінал кінострічки не буде банальнішим ніж будь-якого іншого триллера, але кожні 10 хвилин постають нові загадки, кожна яка здаєть останньою. Пак Чхан Ук підняв на поверхню "високі" теми кохання, помста але більш цікавіше споглядати психологічні деталі. Поїдання живого восьминога, насправді, Чве Мін Сік (О Де Су) буддист, і перед поїданням прочитав молитву, але це йому не завадило зіграти чудово, та і морський житель також не підкачав=), обгортаючи руки головного героя своїми слизькими цупальцями нагадує нам,що він живий, споглядання такої сцени викликає у глядача одночасно відразу і захоплення.
Помста не фізична, тут не спотворюють тіло ворога, а моральна. Не просто знищуючи фізичну облочку людини, а буквально знищуючи те, ким він був , те, ким він є і перетворюючи його на того, ким би він ніколи не хотів бути. Мені залишається лише аплодувати.

P.S Спайк Лі не варто, ой не варто.