Маестро брехні

The Wizard of Lies2017

Фільм “Маестро брехні” розповідає історію Берні Мейдоффа, американського злочинця, колишнього підприємця і фінансиста, якого у 2009 році було засуджено до 150 років ув’язнення за створення найбільшої в історії США фінансової піраміди.

Оцініть фільм
Рейтинг
7.0
1 оцінка

В ролях

Відео та кадри

Фільми та серіали схожі на фільм «Маестро брехні»

Відгуки про фільм «Маестро брехні»

Васанта

Якщо порівнювати фільм з іншими стрічками про всілякі фінансові оборудки, то вона, очевидно, програє і "Вовку з Волл Стріт", і "Межі ризику", і "Грі на пониження". Тим не менш, за рахунок хорошої режисури й акторської гри, "Маестро брехні" вартий уваги. Хоча насправді, це порівняння не зовсім справедливе, адже головна увага у фільму приділена не стільки фінансовим питанням, скільки переживанням членів сім'ї Берні Мейдоффа, цькуванням їх з боку суспільства і його наслідкам.

Берні Мейдофф - фінансовий злочинець, що створив найбільшу в історії США фінансову піраміду. Сума збитків від цієї махінації склала вражаючу суму - $64.8 мільярдів. У фільмі Мейдофф зображений, не побоюсь цього слова, справжнім соціопатом, настільки пофігістично, беземоційно він сприймає те, що відбувається. Роберт де Ніро відмінно, навіть не напружуючись, справився з роллю, яка була ніби створена для нього (достатньо глянути уривок з якогось інтерв'ю Мейдоффа, щоб помітити їхню певну схожість).
З протилежного боку - дружина Берні та двоє їхніх синів, для яких цей скандал став справжнім ударом. Фільм притримується версії про їхню невинуватість, стверджуючи, що вони анічогісінько не знали про махінації Берні. Трохи складно в це повірити, адже сини працювали з батьком в одній фірмі, але в житті й не таке трапляється, та й як сказала в інтерв'ю Мішель Пфайфер: "Їх теж дуже хотіли засадити за ґрати, тож якби там було за що зачепитись - це б зробили".
Пфайфер, що зіграла дружину Берні Рут, чудово передала внутрішню розгубленість жінки, страх перед майбутнім, її повну безпорадність.

Тривалість фільму складає більше двох годин. Це не зовсім виправдано, моментами стрічка провисає, але не критично.

Варто подивитись прихильникам акторів і/або тим, хто цікавиться людською психологією.

P.S. Про Берні Мейдоффа є ще міні-серіал "Мейдофф" з Річардом Дрейфусом у головній ролі. Не дивилась, тому порівняти не можу, але якщо когось зацікавить тема, можливо, там більш детально про все розповідається.