мати!

mother!2017
мати!

В центрі сюжету фільму «мати!» - пара, чиї стосунки піддаються випробуванню, коли до них навідуються непрохані гості, порушуючи їхнє ідилічне існування.

Оцініть фільм
Рейтинг
9.33
3 оцінки

В ролях

Відео та кадри

Фільми та серіали схожі на фільм «мати!»

Відгуки про фільм «мати!»

Васанта

"мати!" - головний претендент на звання найбільш контроверсійного фільму цього року. Як то кажуть: "love it or hate it".
Особисто я належу до першої категорії.

Ідеї фільму лежать на поверхні, особливо, якщо бачив попередній фільм Аронофскі - "Ной". В "матері!" також переплітаються релігія з "екологічною" темою. Сам Аронофскі не вмикає "режим Девіда Лінча", відверто та прямо розповідає про що фільм. Це, звісно, не зупиняє глядачів від пошуку власних сенсів. "мати!" дуже зручна в цьому плані стрічка, її можна трактувати як заманеться і пристосовувати під власні ідеї. При бажанні, крім тем знищення Землі людьми й Біблії, можна знайти підтексти про ілюзію щасливого шлюбу або суто творчі - творець-муза...

Не дивлячись на певну помпезність задуму, в фільмі присутні й досить комічні моменти. Особливо під кінець, коли "гості" розгулялись, почали самі фарбувати стіни чи коли Він пафосно підсовує крісло все ближче і ближче до гг.

"мати!" - справжній бенефіс Дженніфер Лоуренс. Це поки що найкраща її робота. Взагалі, ця роль - мрія для будь-якої акторки. Бардем "бере" фактурою. Пфайфер і Гарріс, як завжди, на висоті. У Домналла Ґлісона крихітна роль, але зіграна прекрасно. Те ж є справедливим щодо Крістен Віґ.

Не можна не згадати про Метью Лібатіка, чия робота підсилює клаустрофобний ефект картини - крупними планами і камерою, що немов слідує за героїнею.

"мати!" складно назвати "тонким" фільмом. Ідеї, закладені в стрічці, подаються в лоб, Аронофскі відверто кричить і тупає ногами. Але для мене це не недолік, а радше навпаки. Третій акт, коли безумство того, що відбувається, досягає свого апогею, весь той хаос - мабуть найгеніальніше, що я бачила цього року.

P.S. Але "Антихрист" - крутіший :)