Людина з залізним серцем / Мозок Гіммлера звуть Гейдріхом

HHhH / The Man with the Iron HeartR2017

Фільм «Мозок Гіммлера звуть Гейдріхом» (або «Людина із залізним серцем») розповідає про одну з найбільш амбітних воєнних операцій Другої світової війни - "Антропоїд", яку організував чехословацький рух опору в Лондоні. 1941 року двох молодих новобранців -
Джозефа Ґабчика і Яна Кубіша відправляють до Праги для вбивства безжалісного Рейнгарда Гейдріха, протектора Богемії та Моравії, обергрупенфюрера СС, архітектора "Остаточного рішення".

Оцініть фільм
Рейтинг
7.0
2 оцінки

В ролях

Відео та кадри

Фільми та серіали схожі на фільм «Людина з залізним серцем / Мозок Гіммлера звуть Гейдріхом»

Відгуки про фільм «Людина з залізним серцем / Мозок Гіммлера звуть Гейдріхом»

Васанта

В кінематографі є цікавий явище, коли фільми з однаковою тематикою виходять в +- один рік. Ось і про вбивство Рейнгарда Гейдріха майже водночас було знято одразу два фільми - "Антропоїд" і "Мозок Гіммлера звуть Гейдріхом" (або "Людина із залізним серцем").
Найсуттєвішою різницею між цими двома стрічками є те, що "Антропоїд" концентрує свою увагу на однойменній операції, тоді як "Мозок Гіммлера звуть Гейдріхом" можна поділити на дві частини - перша розповідає про становлення Рейнгарда Гейдріха і його діяльність, друга - про ту ж таки операцію. Тобто з суто інформативної точки зору другий фільм розповідає більше, хай і поверхово. З іншого боку, "Антропоїд" не "розпорошується" і завдяки цьому досить скрупульозно показує підготовку до операції і саме вбивство (чи це того варте - вже інше питання). Тут вже кому що цікавіше.
З художньої точки зору обидва фільми зняті на приблизно однаковому нормальному рівні. В "Мозок Гіммлера звуть Гейдріхом" було декілька цікавих режисерських прийомів, але замало. Шкода, якби такого було більше - могло б вийти щось доволі круте.
Акторська гра в "Мозок Гіммлера звуть Гейдріхом" сподобалась більше. Окремо варто виділити Джейсона Кларка, який прямо розчинився в ролі Гейдріха, хоча зовні на нього не схожий. Розамунд Пайк також була переконлива у своєму образі.
"Антропоїд" варто глянути прихильникам Кілліана Мерфі, але особисто мене дратував надто награний "чеський" акцент (його та інших акторів).
Якщо вибирати між цими двома фільмами, я б рекомендувала саме "Мозок Гіммлера звуть Гейдріхом", але пропустивши обидва фільми ви нічого особливого не втратите.

6,5/10