Вітряна ріка

Wind RiverR2017
Вітряна ріка

Американська глибинка. Мисливець Корі Ламберт з Департаменту рибальства в індіанській резервації Вітряна Річка під час прогулянки знаходить недавно вбиту жінку. ФБР відправляє на справу зовсім недосвідченого агента Джейн Беннер, яка виявляється зовсім неготовою до всіх труднощів, що створює зимовий Вісконсін. Самій дівчині не впоратися, тому вона просить Корі, як місцевого жителя, допомагати їй в розслідуванні. І вони багато дізнаються... Як мінімум те, що вбивство було не одне, а ціла серія. Вітряна Річка – місце, де перемішалися закони природи і закони людські. І незрозуміло, які з них керують усім навколо.

Оцініть фільм
Рейтинг
8.0
2 оцінки

В ролях

Відео та кадри

Фільми та серіали схожі на фільм «Вітряна ріка»

Відгуки про фільм «Вітряна ріка»

rostyslawle

КРИВАВА РІКА ТА ЛОШАТА-КОРОВИ

Фільм "Вітряна Ріка" недарма схожий на інші недавні кримінальні драми - "Будь-якою ціною" та "Сікаріо", адже його режисер і сценарист Роджер Шерідан був сценаристом обох цих фільмів. Та й музику до "Вітряної ріки" і "Будь-якою ціною" робив Нік Кейв. Навіть операторська робота в усіх трьох фільмах схожа. Як і в цих фільмах, тут є злочин і кара у поєднанні з відвертим зображенням насильства та гострими соціальними питаннями.

Отже, мисливець на державній службі Корі Ламберт (Джеремі Реннер) знаходить на землях резервації Вітряна Ріка труп замерзлої дівчини корінної американки. Молода і недосвідчена агент ФБР Джейн Беннер (Елізабет Ольсен) просить Ламберта про допомогу. Вона не знає ні людей, ні місцевості. Та чим далі вони занурюються у цю справу, тим небезпечнішою вона стає...

"Вітряна Ріка" містить звичні для Шерідана моменти - сумну тягучу музику, тривалі покази краєвидів та поїздок на автомобілях. Разом з тим, на відміну від "Сікаріо" та "Будь-якою ціною" злочин здійснено тут не з метою помсти чи наживи. Тут це битовуха у її чистому вигляді - п'яні і обдовбані відморозки убивають людей, а потім, вкрай невміло, намагаються замести сліди. Власне детективна лінія у фільмі доволі вбога, адже це проста справа. Більша частина стосується висвітлення соціальних і особистих причин того, що сталось. Особливе місце приділено висвітлення того, для чого власне Ламбертові брати участь в усьому цьому? Він просто хоче помститись хоча б за чиюсь дитину, якщо за свою не вдалось. Сподобалось зображення життя резервації. Відверто, буденно, без шаманів у пір'ї, які б'ють у бубон та витанцьовують довкола багаття. Також сподобалась дика природа у фільмі - велична, красива і небезпечна. Особливо сімейство пум, на яких полював Ламберт. Перестрілки і бійки теж на рівні. Дуже нагадали попередні фільми Шерідана. Вони прості, швидкі, безладні та брутальні. Якось обійшлось без єдиноборств, непомильних стрільців та іншої кіноголубизни. Життєво і правдоподібно. Особливо стосовно висвітлення нелегкого стану жіноцтва у резерваціях корінних американців.

Щодо акторської гри, то це одна з двох кращих ролей Джеремі Реннера. Він тут гарно зіграв надламаного, але не зламаного чоловіка, який хоче зробити щось хороше і допомогти людям. Інші теж були на своєму місці.

Мінусом став переклад фільму для українського озвучення. Серед кількох ляпів мені найбільше запам'яталось те, що перекладачі заплутались у назвах тварин. Загризену пумами корову чи бика було, чомусь, названо лошам. Це мало доволі кумедний вигляд на екрані.

Загалом, "Вітряна ріка" - якісна кримінальна драма, яка заслуговує на свої високі оцінки. Раджу до перегляду усім, хто любить хороше кіно. Хотілось би ще побачити якісь фільми від Роджера Шерідана.
8/10.