Назви мене своїм ім'ям

Call Me by Your NameR2017

Між 17-річним хлопцем, що живе в Італії, та 24-річним вченим Олівером, який гостює на віллі його батьків, виникають палкі стосунки.

Оцініть фільм
Рейтинг
10.0
1 оцінка

В ролях

Відео та кадри

Фільми та серіали схожі на фільм «Назви мене своїм ім'ям»

Відгуки про фільм «Назви мене своїм ім'ям»

Васанта

Коли дивишся екранізацію нещодавно прочитаної книги є декілька варіантів розвитку подій: 1 - прискіпуватись до кожної дрібнички з викриками "в книжці було не так!", 2 - намагатись абстрагуватись від першоджерела і сприймати фільм як окремий твір, 3 - найрідкісніший випадок, коли режисеру і сценаристу вдалось настільки влучно передати зміст і настрій книги, що обидва твори немов би переплітаються і стають одним цілим, доповнюючи одне одного. "Назви мене своїм ім'ям" для мене став саме третім варіантом.

У однойменній книзі Андре Асімана розповідь ведеться від першої особи - Еліо. Вона на 100% складається з його роздумів, рефлексій. На щастя, авторам фільму вистачило смаку не вставляти закадрове начитування цих думок., натомість вони поклались на акторів, мову тіла, міміку. Звичайно, дещо було втрачено, наприклад, не достатньо яскраво передано наскільки Еліо був одержимий Олівером, чи що стоїть за кольорами плавок останнього. Тим не менш завдяки відмінній акторській грі, неможливо не перейнятись цією історією. Герої стрічки живі й природні. Тімоті Шаламе дуже безпосередній і чарівний, а Армі Гаммеру вдалось надати об'єму герою, який в книжці часто нагадував просто красивого манекена. Окремої згадки вартує Аміра Казар в ролі матері Еліо. Загалом, всі актори підібрані надзвичайно влучно.

Дивно, але Лука Ґуаданіно, який раніше не цурався відвертих сцен, зняв все дуже цнотливо, хоча книжка доволі еротична. Не те щоб мені чогось не вистачило, але трохи кумедно виглядає, коли в, можна сказати, кульмінаційні моменти камера відводиться в бік, показуючи як за вікном вітер гойдає листя на деревах.
Сценарист фільму - Джеймс Айворі, який спершу хотів сам знімати його, бажав бути ближчим до книги. Цікаво, яке кіно вийшло б у нього, якби він "стояв за кермом".

У фільмі багато гумору, кумедних сцен. Чарівна музика Суф'яна Стівенса прекрасно доповнює картину, як і решта саундтреку.

Взагалі, "Назви мене своїм ім'ям" - нестерпне кіно. Дивитись на пристрасне кохання непристойно вродливих людей на фоні сонячних італійських пейзажів особливо боляче, коли згадуєш які холод і похмурість надворі...)

P.S. З нетерпінням чекатиму продовження і сподіватимусь, що Еліо таки стане для Луки Ґуаданіно його Антуаном Дуанелем.