Спліт

Split2017
Спліт

Кевін страждає від психічного розладу: у його тілі живуть понад 23 різних особистості. Одна з них змушує хлопця викрасти і утримувати в полоні трьох молодих дівчат. Демон в людській подобі терзає і грається з полонянками, готуючи їх до пришестя Звіра.

Оцініть фільм
Рейтинг
8.4
5 оцінок

В ролях

Відео та кадри

Фільми та серіали схожі на фільм «Спліт»

Відгуки про фільм «Спліт»

rostyslawle

ЧИСЛО ЗВІРА

М. Найт-Ш'ямалан зняв блискучий трилер "Спліт", у якому вийшов на новий рівень показу розладів психічних хвороб, пов'язаних з роздвоєнням особистості.

Отже, три школярки йдуть на вечірку, і усіх їх викрадає лисий маніячило (Еван МакГрегор). Вони отямлюються у підвалі, де усвідомлюють, що у тілі викрадача живуть різні особи різної статі та віку. А незабаром має з'явитись ще одна особистість - Звір, якій їх і мають згодувати...

Цей фільм, на виробництво якого було витрачено нікчемних (як для Голлівуду) 9 000 000 $, а потім він зібрав у прокаті чверть мільярда баксів, є ще одним підтвердженням того, що гроші це не все. Маючи такі смішні засоби, декілька кімнат у підвалі та не використовуючи майже жодної дурнуватої графіки та спецефектів, режисер створив фільм, від перегляду якого неможливо відірватись. Вражає, що все зроблено доволі простенько. Ніякої тобі кліповості, без якої зараз нікуди, чи якихось марень (хоч фільм і про роздвоєння особистості). Також обійшлось без збочень і надмірної крові., якими зараз часто підмінюють сюжет і акторську гру у подібних стрічках. Просто класичні педофілія та людожерство.

Джеймс МакЕвой приємно вразив своєю акторською грою з блискучими переходами від однієї особистості в іншу. У нього вони усі вийшли справді різними. Але у кожній особистості Кевін був однаково моторошним. А Звір взагалі лякав. Також дуже сподобалась гра юної, але вже доволі розкрученої Ані Тейлор-Джой (Кейсі), яка зіграла одну викрадених дівчат, та Бетті Баклі, яка зіграла роль лікаря, що намагалась допомогти Кевіну і всім його 23 особистостям. Дивовижно, але М. Найт-Ш'ямалан зумів знайти на роль викрадених дівчат одночасно красивих і талановитих виконавиць. Таке поєднання нині рідкість. Особливо сподобалась операторська робота Майкла Джиулакіса. Дивовижно, як він такими лаконічними засобами зумів передати увесь задум режисера і суть подій у фільмі.

Блага вість: "Спліт" пов'язаний з фільмом "Невразливий" 2000 року з Брюсом Віллісом та Семюелем Л. Джексоном. Вілліс в образі Девіда Данна/Невразливого з'являється наприкінці фільму з очевидним натяком на те, що продовженню обох фільмів таки бути. І, судячи зі зборів "Спліта", це таки станеться. Що ж, було б непогано побачити протистояння Невразливого і Звіра і те, як Кевін буде протистояти новій особистості. Та й Кейсі хотілось би знову побачити.

Дуже сподобався український дубляж: він підкреслив відмінності між окремими особистостями Кевіна та миттєві переходи від однієї до іншої, що вдалось підкреслити нашим акторам.

Я дуже раджу цей фільм до всіх поціновувачів драматичних трилерів найвищого ґатунку. З нетерпінням очікую на продовження та протистояння між Невразливим і Звіром.

10/10.