Дюнкерк

DunkirkPG-132017

Фільм "Дюнкерк" розповідає історію порятунку більше трьохсот тисяч солдатів під час Дюнкерської операції на початку Другої світової війни.

Оцініть фільм
Рейтинг
8.6
5 оцінок

В ролях

Відео та кадри

Фільми та серіали схожі на фільм «Дюнкерк»

Відгуки про фільм «Дюнкерк»

rostyslawle

КІЛЬКА ХВИЛИН ВЕЛИКОЇ ВІЙНИ

Крістофер Нолан зняв свій кращий фільм. "Дюнкерк" оповідає про маленьку людину на тлі велетенських історичних подій. Людину не завжди героїчну і яскраву, але живу і тому правдиву. Насправді, у фільмі немає нічого нового. На цю ж тему - евакуації англо-французьких військ з-під Дюнкерка, наприклад, був свого часу фільм 1964 року з Жаном-Полем Бельмондо "Week-end à Zuydcoote", та одна з серій сучасного британського серіалу "Війна Фойла". Але Нолан показав цю тему дуже цікаво, як долі низки людей, які, на перший погляд, ніяк не пов'язані між собою, а наприкінці фільму всі вони сходяться в одній точці французького узбережжя. У фільмі немає нікого, кого можна було б назвати головним героєм. Усі рівноцінні, адже неможливо сказати, хто тут, власне, головний: старий капітан човна? пілоти "Спітфайрів"? чи наляканий до дрижаків солдат у виконанні Кіліана Мерфі? Мабуть, такий задум режисера - не виділяти нікого особливо, розчинивши маленьку людину у вирі подій, на тлі яких вона виглядає як піщинка. Втім, Нолан чітко розставляє акценти хто з них герой, а хто - ні. Особливих кривавих боїв у фільмі немає, як і потоків кетчупу на екрані. Бойовичка нема, і це просто чудово. Насильство тут якесь реальне та позбавлене мальованості і штучності. Німці взагалі не показані (якщо не рахувати літаків і кількох піхотинців наприкінці) та неперсоналізовані. Мабуть, Нолан вирішив показати їх як анонімну загрозу для втікачів на березі, як щось цілісне, позбавлене окремого обличчя. І це правильно, адже ворог - просто ворог.

Героїзм і страх показаний у фільмі дуже буденно. Цікаво було спостерігати за британськими адміралом і піхотним офіцером, які собі мило бесідували під авіа ударами, а також пілотів "Спітфайрів" які не скліпнувши оком вели бій з переважними силами ворога та спокійнісінько поклали своє життя і свободу на карту заради порятунку своїх людей на землі та у воді. Та основним героїзмом є дії простих англійських цивільних моряків, які прийшли під вогнем на порятунок оточенців на березі. Вони могли б цього не робити, але зробили. На мою думку, вшанування пам'яті подвигу оцих скромних героїв - основна думка фільму.

Фільм знятий (на перший погляд) дуже просто. Тут немає трансформерів, чудил у трико та різного роду кайдзю. Дуже реально. Особливо сподобався монтаж фільму, відсутність музики та кропітке відтворення подробиць життя та війни того часу. Акторська робота у фільмі бездоганна. Розвеселила роль Тома Гарді, який маже весь час був у великій льотній масці, і його обличчя взагалі видно не було.

Сподіваюсь, Нолан відійшов від різного роду фантастики і коміксів і надалі буде знімати щось подібне до "Дюнкерка". Раджу перегляд цього фільму усім. Як на мене, це один з кращих фільмів про війну останніх десятиліть.

10/10.