П'ята хвиля

The 5th WavePG-132016
П'ята хвиля

На Землю напали прибульці. Першою хвилею вторгнення стало виведення з ладу всіх електроприладів на планеті і позбавлення людей електрики. Друга хвиля – це безліч величезних цунамі, що змили з лиця Землі всі прибережні міста. 97% тих, хто вижив на той момент, загинули від страшного вірусу – це була четверта хвиля. Кессі Саліван і її молодший брат Семмі осиротіли під час третьої і четвертої хвиль. Тепер вони точно знають, що довіряти можна тільки собі, а єдиний спосіб вижити – захищати один одного. Люди, які залишилися в живих, готуються до п'ятої хвилі.

Оцініть фільм
Рейтинг
3.5
6 оцінок

В ролях

Відео та кадри

Фільми та серіали схожі на фільм «П'ята хвиля»

Відгуки про фільм «П'ята хвиля»

rostyslawle

КНИЖКА КРАЩА

Отже, в український прокат вийшов фільм "5-та хвиля" знятий за чудовою постапокаліптичною трилогією Ріка Янсі. Йдучи на цей фільм я сподівався значно більшого, аніж отримав. І, судячи з оцінок на IMDb та Rotten Tomatoes не я один. 5/10 - найкраща оцінка, яку заслуговує цей фільм, який маючи 38 000 000 $ бюджету виглядає як малобюджетка. Мабуть, гроші пішли на рекламу. Я б не здивувався і не надто б заперечував, якби продовження трилогії взагалі не знімали. Невелика втрата. Загалом, сюжет книги не є чимось новим, та все скроєно цікаво і напружено. А от про фільм цього не скажеш.

Отже, шістнадцятирічна Кассі Салліван (Хлоя Моец), благополучна американська дитина, стає свідком вторгнення на Землю інопланетян. Спершу вони потужним електромагнітним імпульсом вирубають електрику і вкидають людство у кам'яний вік, потім спричиняють велетенські землетруси і цунамі, потім знищують 9/10 вцілілих людей вірусом видозміненого пташиного грипу. Четверта хвиля - полювання на вцілілих і винищення людей по одному. Але йде найстрашніша - П'ята хвиля... І юна Кассі опиняється у самому центрі протистояння людства і прибульців, прагнучи врятуватись сама, своїх рідних та боротись проти загарбників. Одночасно вона ще й закохується не в того хлопця...

Фільм знятий простенько (не в хорошому сенсі слова), Жодної цікавої операторської роботи, чи якихось спроб погратись у якусь напругу чи хоча б згустити атмосферу згідно вкрай похмурої книги-першоджерела режисер Дж. Блейкесон навіть не намагався зробити. Єдиною масштабною сценою у фільмі, та й то короткочасною, є сцена потопу на початку фільму. І то знято доволі дешево. Куди поділись гроші я не можу сказати. Певні серії "Гри престолів" та "Мерців, що вештаються" і те виглядають солідніше.

Багато дивного. З якихось незрозумілих причин з фільму зникли багато добрих дрібничок з книги. Так, чомусь Кассі озброєна не "Люгером", а "Кольтом" 45-го калібру, а автомат М-16 їй дав не батько, а вона знайшла його сама. Мабуть, німецький пістолет як улюблена зброя американської підпільниці - це не патріотично. Комбінезони на дітях-рекрутах у таборі чомусь не білі, а сіро-сині. Сержант Рєзнік є жінкою і займається лікарськими справами. Є й важливіші речі. Космічний корабель прибульців у фільмі чомусь зависає ледь не над Землею, в той час як у книзі він десь далеко від неї та з Землі виглядає як зменшений Місяць зеленого кольору. З фільму вилетіла дуже важлива частина - діти у таборі не просто тренуються на солдатів, а ще й займаються ОУ - очищенням та утилізацією, тобто, беруть участь у знищенні трупів убитих прибульцями людей, адже це не просто тренувальний табір, а табір смерті. Взагалі, сцени насильства у фільмі зведені до мінімуму і виглядають доволі наївно. Не знаю чому, мабуть для того, щоб фільм мав кращі глядацькі рейтинги за віком. Як на мене, це велика помилка - у "Голодних іграх" крові було повно, та успіхові фільму це не перешкодило. Можливо, це ще й для того, щоб склалось враження, що Кассі така собі хороша дівчинка, а не рішуча дівчина, здатна при потребі, піти на убивство. Загалом, суттєві зміни не на краще у порівнянні з книгою розпочинаються десь на 15 хвилині, і далі стає все гірше. Також творці фільму не надто переймались відповідністю погодних умов - у книзі зима, а тут літо і рання осінь. Відсутня атмосфера постійного страху і насильства. Цікавої музики теж немає. Навіть дивно, як маючи такий чудовий матеріал для роботи і дві години часу, творці фільму зуміли запхати у нього так мало цікавого.

Словом, якщо ви очікуєте побачити тут якісну екранізацію гарної фантастичної книги - мушу вас розчарувати. Нових "Голодних ігор" не вийшло. Значною мірою це сталось завдяки слабкістю акторського складу. Єдиними, хто тут на своєму місці - Хлоя Морец та Лів Шрайбер у ролі полковника Воша. Решта або й близько не нагадують своїх героїв, або їх гра ні у які ворота не лізе. У Морец велике майбутнє. Тим більше, що їй тільки вісімнадцять.

Загалом, краще почитайте трилогію і не витрачайте даремно часу на перегляд цього дешевого, дитинного і наївного фільму. Тим більше, що якраз напередодні показу фільму першу частину "5-ої хвилі" видало видавництво КМ. Втім, якщо ви хочете просто трохи розважитись і легко провести час - цей фільм може вам і підійти.
5/10.