Зоряні війни: Епізод VII - Пробудження Сили

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens2015

Через 30 років після перемоги альянсу, сили темряви знову кинуть виклик. Цього разу, врятувати світ доведеться Фінну, Рею, По Дамерону та ветеранам які знищили Зірку Смерті.

Оцініть фільм
Рейтинг
7.89
19 оцінок

В ролях

Відео та кадри

Фільми та серіали схожі на фільм «Зоряні війни: Епізод VII - Пробудження Сили»

Відгуки про фільм «Зоряні війни: Епізод VII - Пробудження Сили»

rostyslawle

СИЛА ЗНОВУ З НАМИ!

Отже, сходив подивився нові "Зоряні війни". Мушу сказати, що залишився задоволеним, бо фільм, з одного боку, суттєво оновився, а з іншого - багато речей залишились незмінними, перейшовши з кращих частин кіно серіалу. Можливо, тому, що Лукаса нарешті прибрали з режисерського крісла та від написання сценарію, і у новому фільмі він був хіба що автором загальної ідеї. Фільм знімав Джей Джей Абрамс. Та й на написання сценарію взяли фахівців - Лоуренса Каздана, що свого часу працював і над "Поверненням Джедая", "Імперія наносить удар у відповідь" та "Індіана Джонс: у пошуках втраченого ковчега", а також Майкла Арндта, що працював над "Історією іграшок-3", "Світом забуття" та "Голодними іграми: у вогні". Ця зміна не викликає здивування, якщо згадати, як Лукас знищив першу, другу та третю частини, жодну з яких я навіть не зміг додивитись Як то кажуть: я тебе породив - я тебе і вб'ю. Зміна пішла фільмові тільки на користь.

Отже, хоч Імперія зникла, та не все так добре у Всесвіті. У середовищі джедаїв стався розкол, Темний бік Сили знову спокусив нестійких серед них, а Люк Скайвокер кудись зник. На руїнах Імперії виник Верховний Порядок, на бік якого перейшли деякі люди, наділені Силою. Єдиною надією Опору є знайти Люка Скайвокера та інших Джедаїв та відновити рівновагу у Всесвіті. У вирі подій опиняється бездомна дівчина з Джакки Рей та дезертир-штурмовик Фін...

У цьому фільмі є все, що я чекав: і Джедаї, і штурмовики у нормальній білій броні (а не якісь дурнуваті роботи), і химерні іншопланетяни, і бої на мечах та хороший гумор. Відродили старе - є Хан Соло, принцеса Лея, Чубакка, наприкінці промайнув Люк Скайвокер. Навіть "Тисячолітнього сокола" і адмірала Акбара туди втулили. Є і С-3РО та R2D2. Та, разом з тим, є й нові обличчя: Фін, джедай-перебіжчик на Темний бік Сили Куло Рен, капітан Фазма (Ґвендолін Крісті, Бріена Тартська з "Гри престолів"), і, що саме головне, нова Джедай - красива дівчина дівчина Рей (британська акторка Дейсі Рідлі), на якій і закручено події у фільмі. Для мене очевидно, що вона донька Люка Скайвокера (адже відомо, що "Зоряні війни" - такий собі індійський фільм, де всі один одному рідня). Також з'явився новий цікавий круглий робот з шайбою-головою БіБі-8. Мушу відзначити прекрасну операторську роботу, костюми, цікаві образи, гумор та чудову музику. Все зроблено дуже якісно. Це все дає надію на продовження, яке не поступатиметься кращим фільмам серії.

Разом з тим, я відчуваю і певне розчарування. І справа не у технічних, наукових і логічних подробицях - адже перед нами чарівне героїчне фентезі, події якого перенесені у космос. Річ у тому, що все можна було б зробити якось цікавіше, новіше, не так передбачувано, розпочати з чистої сторінки. Та, сподіваюсь, у наступних частинах уб'ють не тільки Хана Соло, а й решту старих головних героїв, відкривши дорогу "свіжим" обличчям. Я думаю, у Дж. Дж. Абрамса вже є ідеї щодо цього, а чудові касові збори фільму сприятимуть тому, що продюсери дадуть йому більше волі у розвитку чогось нового у сюжеті "Зоряних воєн". Також би хотілось побачити ще якісь кіно-теле проекти за світом "Зоряних воєн". Вірю, що жадібність переможе, і ми побачимо навіть більше, аніж хотіли за цим всесвітом:)

Словом, раджу піти на цей фільм, і хай буде з вами Сила:)!

Варнак

Про нові Зоряні Війни можна говорити багато, але перше що кидається в вічі коли починаєш дивитись фільм так це дух і відчуття класичної трилогії. Дещо модерний та більш глянцевий, але це він і це головне. Новий фільм намагяться наслідувати, а в дечому просто перебувати в рамках поставлених класичними стрічками. Що дуже добре вроглядаєть в натуральності декорацій та ефектів, видно що від навали комп'ютерщини вирішили відмовитись і це пішло на користь фільму. Д. Д. Абрамс зумів не тільки відтворити дух трилогії, а й додати без псування попереднього, дещо нове, зокрема фільм багатий на гумор, але це не псує відчуття епічної боротьби темного та світлого боку. До речі про боки сили. Фільм чомусь відразу почали ганити за слабко пророблених героїв темного боку, ситхів. Тут я певно погоджусь, але зауважу що якби Кай Лорен мав хоч половину харизми Дарта Вейдера, то нецікавими стали б такі юні та не досвідчені головні герої. Тому я вважаю фільм зберіг правильний баланс, хоч і не повністю... Тепер власне до героїв. Як на мене центровим персонажем в цьому фільмі ( тай певно в майбутніх двох), є Рей, Дейзі Рідлі виконала роль як слід, тут притензій немає, а сценаристам вдалось створити справді цікавого зовсім нового персонажа, який безумовно в майбутньому розкриється ще ліпше. Флін, теж непоганий персонаж, хоча й більшість фільму він виконує функцію генератора кумедних моментів. Джон Боєга теж без зауважень, впоравсь як слід. По, як на мене тут вийшло досить цікаво, персонаж розглядається як своєрідна цитата Люка Скайвокера, тільки без світлового меча. Вдало перебрав від оригіналу вміння знищувати будь-який об'єкт в космосі, в назві якого є слово - "смерті". Хто зна можливо в майбутньому роль персонажа буде розширена. І тепер до класики. Перша поява Гарісона Форда в кадрі, нічого крім захвату не викликає. Пристарілий Ган так само чудовий, до речі це єдиний персонаж старої трилогії який займає досить вагому роль в сюжеті. Не можу не відзначити Чубаку який теж заяняв досить чільне місце в хронометражі. Решта ж виконувала більш декоративну функцію. Кері Фішер вона ж Лея, так і взагалі не вельми на себе схожа, але фільму то не псує, вона з'являється всього кілька разів.
Тож результуючи.
Можу сказати що фільм вдався. Він зовсім не ідеальний як власне і все в цьому світі. Не позбавлений маленьких дірочок в сюжеті, та логічних суперечностей. Але критичної маси вони не створюють і все виходить чудово. Рекомендую його всім, хіба крім тих хто має негатитивний сентимент до серії ЗВ, або взагалі до фантастики. Але найліпше він піде тим хто добре знайомий з всіма фільмами ЗВ, кількість цитат та пасхалок, радуватимуть вас на протязі всієї стрічки. А людям для яких цей фільм буде першим, він подарує доволі якісний сюжет, та чудовий екшин в космопейзажі, з роботами та між зоряними човнами, і головне, там є Світлові Мечі!!! Тому моя оцінка 9 з 10, мене дещо сконфузила остання битва на світлових мечах, але то вже певно суто суб'єктивне враження.