Мобільник

CellR2016
Мобільник

Історія художника Клайтона Рідделла, який стає свідком руйнівної дії якогось небезпечного імпульсу, який поширюється завдяки мобільними телефонами і перетворює людей в божевільних. У компанії декількох незаражених герой вирушає на пошуки своєї дружини і сина, щоб з'ясувати, чи вдалося врятуватися його сім'ї.

Оцініть фільм
Рейтинг
6.67
3 оцінки

В ролях

Відео та кадри

Фільми та серіали схожі на фільм «Мобільник»

Відгуки про фільм «Мобільник»

rostyslawle

Connecting people

Отже, я переглянув фільм довгоочікуваний фільм "Мобільник" за однойменним романом Стівена Кінга. Я не згідний з тими вкрай несхвальними відгуками, які я читав про цю стрічку. Можу сказати, що американський режисер Тод Вілльямс зняв, як умів, добротну екранізацію за не найкращим романом класика, доволі поважно поставившись до першоджерела. З екранізаціями творів Стівена Кінга таке буває вкрай рідко, і тому "Мобільник" вже заслуговує уваги шанувальників творчості письменника.

Художник Клей Ріддел (Джон К'юсак) потрапляє у епіцентр зомбі-епідемії посеред мегаполіса. Пошесть викликана жахливим сигналом з мобільників, які або змушують людей накладати на себе руки, або перетворюють людей на зомбоподібних мобілоїдів. Разом з кількома іншими вцілілими (Семюель Л. Джексон), Клей вирушає на пошуки свого сина і дружини. Одночасно виявляється, що мобілоїди не такі вже й прості, і вони утворюють своєрідне суспільство. Клей і його друзі мають вижити і перемогти...

Фільм, з одного боку, суттєво відрізняється від роману у бік спрощення та пришвидшення подій, а з іншого - не спотворює загальний зміст писань Кінга, не перетворюючи первісну історію в якусь іншу історію, як це дуже часто зараз буває. Особливо з екранізаціями Стівена Кінга, найгіршим прикладом яких є серіали "Мертва зона" і "Під куполом". "Мобільник" має всі характерні риси зомбі-апокаліпсису. У цьому плані, в ньому немає нічого нового. Тут є усі звичні речі: раптове оскаженіння, розправа натовпу над поодинокими людьми, убивства родичів родичами та інше пожирання вівчарок живцем. Багато жорстокого і ницого натуралізму. Єдине, що цікаве у цьому розрізі - самі мобілоїди та їх "культура" і "цивілізація". Разом з тим, творці фільму зуміли не перетворити його на чергових "Мерців, що вештаються", "Всесвітню війну Z", чи "Оселю зла". "Мобільник" - перш за все історія стосунків поміж людьми і прагнення людини зберегти свою гідність на тлі кінця світу. Також у фільмі сильні родинні нотки, як от любов батька до сина. Фільм знятий доволі простенько та дешево, хоча є і справді захоплюючі та моторошні сцени. Цікава також наявність подвійної кінцівки - ви можете обирати собі щасливу, і не таку райдужну (хоч, як на мене, і правдоподібнішу у світі мобілоїдів). Акторська гра добротна, але нічого особливого у ній немає. Для жодного з задіяних у фільмі акторів цей фільм не стане яскравою сторінкою у кар'єрі. Те саме можна сказати і про спецефекти та всю іншу видовищну складову фільму. Загалом, місцями побачене на екрані тягнуло на технічний рівень середньої руки серіалу.

Великим недоліком фільму є відсутність у ньому виразно показаного колективного розуму мобілоїдів у вигляді Директора Коледжу, який займає велике місце у романі. Все, що від нього залишилось у фільмі - це видіння. Також, чомусь, не показано розпад недосуспільства мобілоїдів та роздуми ГГ що природи того всього, що сталось. У фільмі є також багато дрібних дурниць, як от те, що ГГ, які нипають лісами та якимись випадковими прихистками, якісь занадто домашні та навіть чисто поголені. К'юсак взагалі виглядав так, наче щойно з дому вийшов. Це якось применшує позитивне враження від цього кіно. Над цими важливими дрібничками можна було б попрацювати і краще.

В український прокат фільм випустили не у дубляжі, а в озвучення.

Загалом, "Мобільник" обов'язковий для любителів творчості Стівена Кінга. Решта може обійтись і без його перегляду. Єдиним цікавим у ньому є певні особливості самих мобілоїдів. 7/10, і то тому, що я прихильник творчості Короля і давно очікував на появу цього фільму. Якщо хочете переглянути справді розкішний фільм за твором Стівена Кінга, краще перегляньте фільм "1408" за однойменним оповідань. Ті самі актори, скромні гроші - але рівень на голову вийшов.