Фантастичні звірі і де їх шукати

Fantastic Beasts and Where to Find ThemPG-132016
Фантастичні звірі і де їх шукати

Назва фільму «Фантастичні тварини і де їх шукати» – це ще й назва книги, яку написав головний герой Ньют Скамандер. Він відомий дослідник і письменник, а підручники його авторства входять до обов'язкової програми Гоґвортсу, знаменитої школи магії. Події картини розгортаються в 1920-і роки в Нью-Йорку, за 70 років до того, як поріг всесвітньо відомої школи переступить Гаррі Поттер.

Оцініть фільм
Рейтинг
8.08
13 оцінок

В ролях

Відео та кадри

Фільми та серіали схожі на фільм «Фантастичні звірі і де їх шукати»

Відгуки про фільм «Фантастичні звірі і де їх шукати»

rostyslawle

МАГІЧНА ЗООЛОГІЯ

Нова робота режисера Девіда Єтса "Фантастичні звірі та де їх шукати" фільм і схожий, і водночас не схожий на решту Поттеріани. Несхожий він тим, що є дорослим кіно про дорослих людей. У ньому є багато гумору, але немає школярства, а схожий він тим, що події фільму відбуваються у всесвіті Гаррі Поттера. Тут є Гоґвортс, гобліни, сімейка Лестранж, сови, квідич, Грінденвальд і все-все зі світу-першоджерела. До речі, особливо раджу при перегляді звертати увагу на деталі другого плану - предмети і заголовки газет - там багато нової та просто веселої інформації про світ чаклунів. Зрештою, і на першому плані є чимало цікавого. Зокрема, ми дізнаємося, що воно таке - різкопроривець. побачимо наяву чорного чаклуна Ґрінденвальда, чаклунську Америку сторічної давнини та інші цікаві подробиці. Важливо, що сценарій писала сама Дж. К. Ролінґ, тож усі події фільму стовідсотково відповідають світові Поттеріани. Сподіваюсь, що сценарій буде видано окремою книгою, і бажано, у розширеному вигляді.

Переніс подій у США (що, звісно, робилось з комерційною метою для ширшого охоплення північноамериканського ринку) теж сподобався мені, адже властива попереднім фільмам метушня довкола Гоґвортсу уже доволі обридла. Добре, що творці фільму не пішли на поводу фанів і цілком змінили локації, перенісши усі події фільму до Нью-Йорку. Також добре, що тут обійшлось без чаклунських мантій - маги тут одягнені у звичайний одяг тих часів. Дуже сподобалась деталізація у фільмі та найголовніше, що одним з його головних героїв є маг (американською нечакл), який відіграє велику роль у фільмі. Взагалі, присутність немагічного світу відчувається у "Фантастичних звірах та де їх шукати" значно сильніше, аніж у власне "Поттеріані", що вигідно відрізняє його від класичних фільмів про Гаррі Поттера.

Мушу відзначити гарну гру. Не тільки Едді Редмейна, але й решти акторів, особливо Кетрін Вотерстон, яка зіграла опальну американську магічну чиновницю Тіну. Колін Фаррел теж чудово впорався.

Попри усю веселість, фільм містить у собі серйозні питання, починаючи від природоохоронної діяльності (нею у фільмі займається Ньют Скамандер), ксенофобії та аж до відносин батьки-діти та насильства щодо дітей. Загалом, у кінотеатрі було не сумно і дорослим і дітям. Великий плюс - так зване 3D цього разу не заважало. Мелькнув Джонні Депп у ролі демонічного Ґрінденвальда, якого, чомусь, зробили білявцем.

Фільм трохи відкриває те, що буде у наступній частині - Ньют повертається до Британії, де має вирішити якісь свої справи. Зокрема, зі своєю коханою Летою Лестранж (Зої Кравіц) з сім'ї темних чаклунів. Вони розлучились, бо вона "сильно змінилась". Припускаю, що Лета стала прибічницею Ґрінденвальта. Упевнений, що ми дізнаємось більше і про минуле Ньюта - постаті доволі загадкової. Сподіваюсь побачити і молодого Дамблдора. Поживемо-побачимо.

У цілому, фільм обов'язковий для перегляду усім фанам "Поттеріани", і не тільки. Особливо з огляду на те, що у найближчі роки вийде ще кілька фільмів пригод Ньюта Скамандера. Причини для цього є, адже збори "Фантастичних звірів і де їх шукати" дуже добрі. Цей красивий фільм гідний продовження і того, щоб переглянути його в кінотеатрі.
10/10.