Легенда Г'ю Гласса

The RevenantR2015

Мисливець Г'ю Гласс серйозно поранений на незвіданих просторах американського Дикого Заходу. Товариш Г'ю по загону підкорювачів нових земель Джон Фіцжеральд зрадницьки залишає його помирати на самоті. Тепер у Гласса залишилася тільки одна зброя - його сила волі. Він готовий кинути виклик первісній природі, суворій зимі і ворожим племенам індіанців, тільки щоб вижити і помститися Фіцжеральду.

Оцініть фільм
Рейтинг
8.5
14 оцінок

В ролях

Відео та кадри

Фільми та серіали схожі на фільм «Легенда Г'ю Гласса»

Відгуки про фільм «Легенда Г'ю Гласса»

rostyslawle

СНІГ І КРОВ

Отже, сходивши на на фільм, який у нас назвали "Легендою Г'ю Гласса" (?), я зрозумів, що усі сподівання кінокритиків, які вони покладали на мексиканця Алехандро Гонсалес Іньярріту, віддавши йому авансом "Оскара" за посередній фільм "Бірдман", виявились виправданими і він не зрадив високої довіри. Для мене "The Revenant" - мабуть найсильніше кінематографічне враження останнього року. Його ще більш посилило те, що я дивився фільму у кінотеатрі (а тільки на великому екрані можна гідно оцінити велич природи, яку на повну показано у стрічці).

Сюжет не надто вигадливий. Мабуть, тому, що знятий на основі реальних подій, а правда завжди проста і відверта. 1820- ті роки. Мисливець Г'ю Гласс (Леонардо ДіКапріо) разом з сином-метисом Хоком полює на бобрів десь у глибині фронтиру. На них та інших мисливців нападають індіанці-рі, убивши три чверті мисливців. Решта тікає, і під час цієї втечі на Гласса нападає ведмедиця гризлі, тяжко покалічивши мисливця. Колеги не тільки покинули пораненого товариша, а й один з них убив його сина. На диво, майже мертвий Гласс не просто вижив, а вирішив повернутись і помститись кривдникові за себе і свого сина...

Багато хто вважає цей фільм таким собі бенефісом Леонардо Ді Капріо. Не буду заперечувати, та я з цим не зовсім згідний, адже в осерді оповіді не якась окрема особа, а природа у всій її величі та силі, а також нікчемність людини на її тлі. Саме з цим я пов'язую тривалий показ краєвидів, тварин та маленьких постатей людей серед ворожого або байдужого до них довкілля. Природа тут практично незаймана, а люди у ній - цілком зайві та шкідливі для неї. На людей падає уся велич космосу (це особливо видно у сцені з метеоритом, який згорає у атмосфері Землі), і вони не в змозі їй нічого протиставити. Тому окремі оплески операторові фільму, мексиканцеві Еммануелеві Любецкі-Моргенштернові. Він просто чарівник з першої до останньої миті фільму. Я прокляну критиків, якщо вони не дадуть йому "Оскара" за операторську роботу. Крім величі природи, на другому місці у фільмі - питання знищення традиційного життєвого устрою корінних американців, у яких білі забрали усе (про що прямо каже і вождь племені рі) та перетворили їх на якийсь непотріб - пияків та повій, на службі у білих. Дуже сумно було на це дивитись. Рідко у якому фільмі це показують так відверто. Не менш важливими є питання батьківської любові та помсти.

Що ж до власне гри Ді Капріо, то вона просто чудова. Йому так вдалось вжитись у роль, що він навіть їі справді їв сире м'ясо та відпустив бороду "лопатою". Та й зйомки фільму відбувались не в якихось павільйонах, а таки на природі, що вимагало додаткових зусиль не тільки від Ді Капріо, а й від усіх причетних до них. Він виклався на усі сто. Та я впевнений, що давно заслуженого "Оскара" він не отримає. Його дадуть Редмейну за роль транса у "Дівчині з Данії". Хоча, думаю, що Леонардо це не надто хвилює - впевнений, що він знає собі ціну та перебуває вище таких суєтних речей. Також не можу згадати про Тома Харді (Фіцжеральд), головного антагоніста Гласса. Зразковий приклад боягузливого, жорстокого негідника, одержимого грішми. Та ще й лицеміра, що весь час згадує Господа всує. Третім за значенням актором у фільмі є Вілл Поултер (Джим Бріджер), який, попри юний вік, впорався просто блискуче. Зараз його активно "розкручують".

Окремо слід згадати просто чудово зроблені костюми, зброю і спорядження у фільмі. Костюми і зброя виконані дуже прискіпливо і з увагою до їх відповідності часові. Костюми і зброя виконані дуже прискіпливо і з увагою до їх відповідності часові. У ньому не миготять звичні для голлівудських лубків джинси, штучне хутро і машинна строчка. Маємо пошарпану шкіру, шкури та ношені вицвілі тканини. Дякувати Богові та Жаклін Вест (головній за костюмами) у кадрі ми бачимо старі шкури, пошарпану шкіру й ношені, вицвілі тканини. Зброя теж відповідає епосі Особливо це стосується ножів.

Варто відзначити просто чудову роботу з тваринами у фільмі. Перш за все - епізод з нападом ведмедиці на Гласса та сцену з бізонами і вовками. Звісно, частина з цього - цілком "мальована", та все одно виглядає вражаюче і достовірно.

Фільм сповнений дуже відвертого насильства, яке виглядає значно переконливіше, аніж у будь-якому дурнуватому слешері. Занадто вразливих людей побачене на екрані може вразити. Бійки показані так, як це буває насправді - кров, відрубані пальці і ножові порізи. Невразливих тут немає.

Музика у фільмі є скоріше не музикою, а радше таким собі звуковим супроводом, адже власне музики у фільмі вкрай мало. І це правильно, адже у природі немає місця для неї. Звуки природи самі по собі музика. Тут ми їх і маємо з певними додатками якихось барабанів, шепотів, викриків та подібних нібито не музичних речей. Та все це досконало "лягло" на фільм, і вдало підкреслило те, що відбувається на екрані, усю ту первісність. Дубляж теж зроблено на рівні, а на французьку та тубільні мови є субтитри.

Дуже раджу переглянути цей фільм, і зробити це саме на великому екрані, бо інакше втратите десь половину враження. Разом з тим, я б не радив його перегляд занадто вразливим людям, вагітним жінкам, вегетаріанцям, любителям тварин та подібній публіці. До того ж, це фільм для дорослих людей, тож не всім може припасти до смаку.

10 /10. Чекаю на нові роботи сеньйора Іньяріту. Сподіваюсь, це не остання його робота з Ді Капріо, і у них повториться такий союз, як є у Леонардо з Мартіном Скорсезе.