Зоряні війни: Останні джедаї

Star Wars: The Last Jedi2017
Зоряні війни: Останні джедаї

Баланс Сили порушено і міжгалактичний конфлікт набирає нових обертів. На Рей, Фінна та дроїда БіБі-8 чекає жорстоке протистояння…

Оцініть фільм
Рейтинг
9.0
2 оцінки

В ролях

Відео та кадри

Фільми та серіали схожі на фільм «Зоряні війни: Останні джедаї»

Відгуки про фільм «Зоряні війни: Останні джедаї»

rostyslawle

КІНЕЦЬ ПОВСТАННЯ?

Переглянувши нові "Зоряні війни: Останні джедаї", я згідний з відгуками більшості глядачів щодо того, що це гарний фільм. Відчувається, що Раян Джонсон і Компанія - люблять цю історію і душевно поставились до своєї роботи. Втім, ряду недоліків їм уникнути не вдалось. По перше, фільм справді задовгий. Його сміливо можна було б скоротити десь на 30 хвилин. По друге, продовжуються експлуатація старих тем - Лея, Люк, Імперія, а від ЧЕРГОВОГО проникнення повстанців, перебраних імперцями, на імперські кораблі та об'єкти давно верне не тільки мене. Там їх ЗНОВУ беруть у полон, а потім вони ЧУДЕСНИМ чином рятуються. Також ми знову отримали бої на льодяній планеті, протистояння з чотириногими бойовими машинами, та інші нафталінові "цікавинки". По третє, я вважаю, що з усім цим давно слід зав'язувати і, якщо щось вже і знімати з всесвіту "Зоряних воєн", то вже з цілком іншими героями та подіями. Натомість, у майбутньому нас чекають обсмоктування сухих костомах - у нових фільмах буде молодий Хан Соло, Боба Фет, і т. д. У цьому розрізі минулорічний "Бунтар Один" з його новими обличчями був значно кращим. По четверте, певні сцени виглядали надто вже дурнувато. Виявляється, надрозвинені цивілізації не володіють керованою зброєю. Мене прикро здивував перший бій у фільмі під час якого повстанці вручну скидали некеровані авіабомби, а імперці нічого з цим вдіяти не могли. Це технічний рівень першої світової війни. Звісно, що все це відбувалось " давним-давно у далекій-далекій галактиці", але ж не під час Першої світової війни. Також незрозуміло, як Повстанцям вдастся оговтатись після цього розгрому, який тут виявився значно ґрунтовнішим, аніж у "Імперія наносить удар у відповідь". Мабуть, нас чекає якийсь черговий рояль у кущах, який принесе Повстанню новий флот, гроші та натовпи прихильників.

З позитивів відзначу те, що творці фільму намагаються розвивати історію та вводити нових і прибирати старих дійових осіб. Зокрема, ми віднайшли і втратили Люка Скайвокера. Також ми отримали епічні бої на мечі у виконанні Рей і Кайло, а також нові цікаві планети. Окремо відзначу епічні зйомки (особливо мені сподобався Джедайський острів). Як і у будь-якій іншій частині "Зоряних воєн" сюди втулили нових, цікавих і кумедних тварин. І це не тільки порги, але і бігові тварини на планеті розваг, дивні морські створіння на планеті Джедаїв, і т. д. Особливо тішила взаємодія Чубакки і поргів, які окупували "Тисячолітнього сокола". Доволі несподівано було те, Рей не виявилась чиєюсь родичкою, а безрідною дівчиною з якогось космічного смітника. Це дивовижно, що творці фільму стримались, і не зробили її, скажімо, донькою Люка чи сестрою Кайло Рена. Тож ця неймовірна сила волі Джонсона і компанії не дозволили остаточно перетворити фільм у казку з нахилом у індійське кіно, де всі рідня один одному. За це я вдячний творцям фільму. Втім, припускаю, що підступний Кайло Рен міг просто збрехати Рей щодо її походження, і вона таки принцеса. Та поки що обійшлось без мелодрами. Не вдаючись у зайві подробиці, скажу, що дехто позбувся маски і зробив круту кар'єру. Дуже сподобався гумор у фільмі. Це, мабуть, попри весь трагізм цієї історії, робить цю частину найвеселішою серед усіх інших. Досить згадати те, як Скайвокер харчувався у себе на острові та сварки між генералом Хаксом і Кайло Реном. Новим також виявились прояви Сили між Реном і Рей, які могли навіть торкатись один одного. Сподіваюсь, у них таки будуть діти, а вони стане освіченими монархами, порвавши як з розтлінним республіканізмом, так і диктатурою Нового порядку, проголосивши Імперію і створивши династію. Як монархісту мені б цього дуже хотілось.

Що ж до акторської гри, то вона була на гідному рівні. Для Марка Хамілла цей фільм став бравурним поверненням. Фанів він не розчарував. Адам Дравер цього разу не виглядав таким дрищем і відсвічував голим торсом - підкачався трохи. Загалом, приємно, що задіяні в цьому кіносеріалі актори ставляться до своєї роботи і глядачів відповідально.

Загалом, раджу цей фільм як фанам, так просто поціновувачам хорошого кіно. З дітьми теж можна дивитись. У своєму жанрі воно заслуговує найвищих оцінок.