Відомого продюсера Гарві Вайнштейна звільнили з власної компанії через звинувачення в сексуальних домаганнях

Опис зображення

Одного з найвідоміших продюсерів сьогодення, співзасновника кінокомпанії "The Weinstein Company" - Гарві Вайнштейна звільнили з посади через звинувачення в сексуальних домаганнях.
Назва компанії, яку заснували двоє братів Боб і Гарві Вайнштейни, буде змінена.

Скандал розгорівся після розлогої статті "The New York Times" в якій описується, як протягом десятків років Гарві Вайнштейн відверто домагався акторок, представниць техперсоналу, журналісток... Розслідування показало, що протягом орієнтовно 30 років виникали різні звинувачення, задокументовані в інтерв'ю з працівниками та електронних листах, юридичних та внутрішніх документах. Відомо, що як мінімум 8 жінок отримали фінансові виплати "за мовчання".

Серед акторок, що першими відкрито заявили про сексуальні домагання з боку продюсера були Ешлі Джад і Роуз МакҐавен.

Ешлі Джад згадує, як 20 років тому Вайнштейн запросив молоду актрису до готелю "Peninsula Beverly Hills". Вона гадала, що то буде суто робоча зустріч, але продюсер відправив її до свого номеру, де зустрів Джад в халаті і попросив зробити йому масаж чи подивитись, як він прийматиме душ.

Орієнтовно в той же час Вайнштейн виплатив 23-річній акторці Роуз МакҐавен $100,000 за нерозголошення "епізоду" в готельному номері під час кінофестивалю "Санденс".
2016 року актриса вже розповідала про зґвалтування з боку голови студії, без конкретних імен. Жінку залякували, що їй ніколи не виграти судового позову.
З огляду на нову інформацію, цілком природними є підозри, що тоді МакҐавен мала на увазі саме Вайнштейна.

Років 10 тому, за словами журналістки Лорен Сіван, продюсер загнав її у кут коридору ресторану, закритого для відвідувачів, і почав мастурбувати.

Англійська акторка Ромола Ґарай розповіла, що у 18 років їй, як і багатьом актрисам, довелось пройти "кінопробу" з Гарві Вайнштейном. Хоча Ґарай уже була на прослуховуванні, вона мусила отримати персональне затвердження від Вайнштейна. Вона прийшла до його номеру у "Savoy", а продюсер відкрив їй двері стоячи в одному халаті.

В заяві до "The Times" (ще до звільнення) Гарві Вайнштейн сказав: "Я розумію, що моя поведінка з колегами в минулому спричинила чимало болю і щиро прошу пробачення за це. Хоча я намагаюсь поводитись краще, я знаю, що мій шлях довгий". Також він додав, що звернувся до психотерапевта і планує взяти перерву, що розібратись з цією проблемою.

Варто підкреслити, що історії про зловживання Гарві Вайнштейном свого положення не є якимсь відкриттям. Плітки про це вже мохом поросли, хоча, звісно, такої конкретики досі не було. Тому досить лицемірно виглядають заяви деяких акторів і акторок, які стверджують, що нічого про це не знали.
Публіка відверто вимагала реакції від Меріл Стріп, яка на врученні "Оскара" 2012 року назвала Вайнштейна "богом". Актриса сказала, що жінки, які відкрито звинуватили Гарві - героїні й уточнила, що "не всі знали".

Дженніфер Лоуренс, що донедавна була чи не головним протеже продюсера, стверджує, що ніколи не була свідком його недоречної поведінки, за 5 років співпраці з Вайнштейном Лоуренс не ставала жертвою його домагань і нічого про це не знала, але ця новина її глибоко стурбувала.

Джуді Денч, яка колись жартувала, що витатуювала ім'я Гарві на своїй сідниці, також стверджує, що нічого не знала і висловила підтримку жінкам, які зараз не мовчать.

Натомість Ґленн Клоуз сказала, що була в курсі чуток про обурливу поведінку Вайнштейна і тепер, коли вони почали отримувати реальні підтвердження, відчуває злість і сум.

Я зла, не лише на нього і змову щодо замовчування його дій, але й на те, що феномен "диванного кастингу" досі реальний в нашому бізнесі й у світі: страшний тиск, жахливі очікування від жінок, коли могутній, самозакоханий, титулований гнобитель сподівається на сексуальні послуги в обмін на роботу. В нашій індустрії незамінних акторів майже немає, а жінки мають набагато менший вибір ролей ніж чоловіки, тож ставки - вищі, що робить їх більш вразливими до маніпуляцій хижака. Я аплодую монументальній хоробрості жінок, які заговорили. Сподіваюсь, що їхні історії і репортаж, який дав їм голос, означають переломний момент, що ще більше історій буде розказано і за ними слідуватимуть зміни. - Ґленн Клоуз

Кейт Вінслет також визнала, що чула історії про непристойну поведінку Гарві Вайнштейна, але сподівалась, що це лише чутки.

Цікаво, що 2004 року журналістка Шерон Ваксман, яка в той час працювала в "The New York Times", вже намагалась письмово викрити скандальну поведінку Вайнштейна. Розслідування привело її в Італію, до голови "Miramax Italy" (тоді брати Вайнштейни працювали в "Miramax"), який не мав жодного досвіду в кіноіндустрії, а його основним завданням було, крім іншого, - піклуватись про потреби Гарві Вайнштейна в жінках. Менше ніж за рік роботи Фабріціо Ломбардо отримав $400,000. За численними свідченнями він анічогісінько не петрав в кіно, натомість організовував ескорт російських повій для продюсера. Також журналістка вийшла на жінку в Лондоні, якій було заплачено, щоб змусити мовчати про сексуальні домагання.
Історію, яку написала Шерон Ваксман не було опубліковано. Після тиску з боку самого Вайнштейна, а також після особистих дзвінків від Метта Деймона i Рассела Кроу, які ручалися за Ломбардо, статтю було немилосердно відредаговано. Публікацію було "поховано" в розділі "Культура", з неї було викинуто всі згадки про послуги сексуального характеру та домагання, вона перетворилась на невиразне повідомлення про звільнення італійського представника "Miramax", до якого нікому не було діла. Тодішній редактор розділу "Культура" в "The Times" Джон Лендмен вважав, що історія Шерон Ваксман неважлива.


Деякі заяви інших представників кіноіндустрії щодо скандалу:

Те, що робив Гарві Вайнштейн було огидним зловживанням владою і є жахливим. Сподіваюсь, що ми стаємо свідками початку кінця цих зловживань. - Марк Руффало

Він фінансував перші 14 років моєї кар'єри - і тепер я знаю, що поки я мав успіх, інші переживали жахливий біль. Це змушує мене відчувати сором - Кевін Сміт

Мене попереджали з самого початку. Історії були всюди. Заперечувати це - створювати оточення для повторення такого. - Джессіка Честейн

Я знаю Гарві уже 20 років. Ми вечеряли, були на знімальному майданчику разом, сварились. Але я запевняю, що ніколи не був свідком такої поведінки - ніколи. - Джордж Клуні

Звичайно я знав, що Гарві Вайнштейн - сексуальний злочинець. Як і більшість людей, що перетинались із ним. Його переслідував душок. Це не найголовніше, що мене обурювало у ньому, а той факт, що він купував права на фільми Бернардо Бертолуччі і Вонг Кар Вая, щоб потім їх перекроювати. "TWC" пропонували придбати наш з Бретом Еллісом фільм "Каньйони" за умови, що Гарві зможе "порізати" його. "Навіщо Брету й мені було проходити через жертви фінансування фільму з власної кишені, а потім дозволяти такому вилупку, як Гарві, переробляти його?" - викрикнув я у слухавку. - Пол Шредер


Це явно лише початок, дамбу прорвало, тож "stay tuned".

Коментарі0

Залишіть перший відгук.