Про Лесю Українку знімуть фільм

Опис зображення

Про долю найвідомішої української поетеси та письменниці Лесі Українки знімуть фільм під назвою "Узлісся".
Кінострічка розповість історію життя великої жінки з ранніх років до останніх днів.
Дві реальності - повсякденне життя і внутрішній світ самої Лесі - тісно переплітаються і відображають всі ключові повороти її долі.

Сценарій до фільму братиме участь у програмі для сценаристів "ScripTeast".
Минулого року головну нагороду там отримав проект "Коли падають дерева" Марисі Нікітітюк.

Виробництво стрічки планується в міжнародній копродукції.

Креативною продюсеркою та авторкою ідеї фільму виступила Юлія Сінькевич.
Співпродюсеркою картини стане Марія Москаленко (FX FILM Georgia).
Авторкою сценарію і учасницею "ScripTeast" - Олександра Лавренчук (авторка кількох поетичних збірок та сценаріїв для телепроектів).

Задумка зняти фільм про Лесю Українку виникла зовсім спонтанно, коли ми з Марією Москаленко, співпродюсеркою картини, проїжджали повз Сурамі, де померла поетеса. Мені здавалося, фільми про долю Лесі Українки повинні існувати, а тема лежить на поверхні. Але вивчаючи безліч матеріалу, що присвячений творчості поетеси, я зрозуміла – про неї практично немає кінострічок. Єдина ігрова «Іду до тебе» була знята в 1971 році. Але ж Леся Українка - не тільки одна з ключових фігур української культури, а й сильна жінка. І тоді ми вирішили, що цей сюжет є актуальним, і він обов'язково повинен бути живим, а не стереотипним. Ми хочемо створити фільм, в якому Леся розкриється як жива людина зі своїми слабкостями й емоціями - Юлія Сінькевич

Для участі в програмі "ScripTeast" були відібрані сценарії з 8 країн Центральної і Східної Європи. Перший етап конкурсу пройде на початку жовтня у Польщі.

Джерело: http://detector.media

Коментарі0

Залишіть перший відгук.