За право представляти Україну на "Оскарі" боротимуться 8 стрічок

Український Оскарівський Комітет оголосив 8 стрічок, що братимуть участь у відборі на висування фільму від України на «Оскар», а саме:

"Війна химер"

Особиста історія про смерть, кохання та війну, задокументована її безпосередніми учасниками, одним із режисерів і одним із операторів. За кадром, а потім і в кадрі - двоє, хлопець та дівчина, Лавр та Настя. Він пішов добровольцем, вона поїхала туди, звідки щойно пішла війна. Він потрапив у Іловайський котел, втратив найближчих побратимів, вона, подорожуючи розбитими містами, намагається зрозуміти сутність війни та кохання. І обоє відверто розповідають один одному, що відчувають під час військових дій, виходу з котла, спроби жити разом і нової, вже спільної подорожі туди, де ще йде війна…

Опис зображення


"DZIDZIO Контрабас"

Трійця йолопів вирішує зайнятися незаконною справою. І все заради "легких" грошей. Та на своєму шляху вони зустрінуть дівчину, яка зруйнує всі плани. Однак хлопці підуть на все, аби реалізувати задумане.


"Жива"

1949 рік. У важкодоступних районах Карпат загін МГБ веде полювання на останніх вцілілих повстанців. Молода дівчина Анна, рятуючись від переслідувань, потрапляє в табір повстанців. Там вона зустрічає друга дитинства Ніко. Несподівана облава змушує повстанців розділитись на малі відділи і тікати. Ніко забирає Анну у відділ командира Довбуша...


"Микита Кожум’яка"

Микита Кожум’яка геть не схожий на свого славетного татка Кирила. І хоча зростом хлопчик не вийшов, і силу батьківську не успадкував, однак саме йому випала доля знайти Жар-Квіт і врятувати всенький світ.


"Рівень чорного"

50-річчя стає початком складного етапу в житті весільного фотографа Кості. Все, що він любив і до чого був прив’язаний, відходить назавжди. Хоча таких речей в його житті не так вже й багато: паралізований після інсульту батько, подруга – стиліст весільного журналу, старий кіт, слайди, на котрих він молодий та щасливий. Костя все життя фотографує чуже щастя. Для нього це звичайна рутина.


"Стрімголов"

Київ, тут і зараз. 27-річні негерої намагаються зробити складний вибір в умовах героїчного часу. Антон, музикант-вундеркінд, що не впорався з покладеними на нього сподіваннями, повертається додому після двох років навчання в Швейцарії і піврічного лікування алкогольної залежності в психоневрологічному диспансері під Києвом. Катя, одна з тисяч дівчат, що знімають кімнати в кам'яних джунглях Троєщини і шукають себе, завтра має летіти в Берлін за "новим життям". Випадкова зустріч змінює все.


"Червоний"

Червоний — із Заходу України. Гуров — зі Сходу. Але Батьківщина в них одна, попри розбіжності в ідеалах. Зрозумівши це, тільки домовившись між собою, двоє українських в'язнів змогли протистояти репресіям начальника табору майора Абрамова, підступності ватажка злодіїв Колі Тайги та зробили відчайдушну але відважну спробу вирватися на волю, піднявши справжнє повстання в таборі.


"Чужа молитва"

«Чужа молитва» — неймовірна, але цілком реальна історія молодої кримськотатарської дівчини, яка під час окупації фашистами Бахчисарая врятувала життя 88 єврейським дітям.
Саїде — вихователька в притулку для татарських дітей-сиріт. До неї звертається по допомогу хлопчина Іцхак, який разом з іншими дітьми-євреями переховується від фашистів. Перед дівчиною виникає важка моральна дилема — допомогти дітям чи, рятуючи власне життя, відмовити їм?
Не дивлячись на смертельну загрозу, дівчина бере під свій захист небезпечних вихованців та перетворює маленьких євреїв на татар — дає їм нові імена, навчає мови, звичаїв і молитов. Але чи вдасться їм обманути карателів та врятуватися від смерті?


Джерело: Українська Кіноакадемія

Коментарі2

mercuriy_v

Замало неполітизиваного кіно. Нехай дідугани с Оскару спробують подивитися на штучну бороду DZIDZIO))

Васанта

Доволі логічно робити ставку на політику, все таки художня сторона вітчизняного кіно ще дуже слабенька. Хоча трохи дивно, що немає "Припутніх", кажуть, він досить непоганий.