Майкл Шеннон і Майкл Б. Джордан зіграють в екранізації роману Рея Бредбері "451° за Фаренгейтом"

Один із найвідоміших романів фантаста Рея Бредбері "451° за Фаренгейтом" екранізують для каналу HBO.

Головні ролі в стрічці зіграють Майкл Б. Джордан і Майкл Шеннон. Режисер фільму - Рамін Бахрані, він є і автором сценарію разом з Аміром Надері. Майклу Шеннону вже доводилось працювати з Бахрані і Надері на зйомках фільму "99 будинків".

Роман «451 градус за Фаренгейтом» розповідає про тоталітарне суспільство, в якому література знаходиться під забороною, а пожежники повинні спалювати всі заборонені книги, які виявлять. Власники книг при цьому підлягають арешту, одного з них навіть відправляють до психіатричної лікарні. Автор описав людей, які втратили зв'язок один з одним, з природою, з інтелектуальним спадком людства. Люди поспішають на роботу чи з роботи, ніколи не говорячи про те, що вони думають або відчувають, розмовляючи лише про безглузді дрібниці, захоплюючись тільки матеріальними цінностями. Удома вони оточують себе інтерактивним телебаченням, яке проектує зображення відразу на стіни (в які вбудовані кінескопи), і заповнюють свій вільний час переглядом телевізійних передач, нескінченних і безглуздих серіалів. Однак «благополучна», на перший погляд, держава знаходиться на порозі тотальної руйнівної війни, якій все ж судилося розпочатися.

Майкл Б. Джордан зіграє Ґая Монтеґа, головного героя, пожежника, який після знайомства з шістнадцятирічною дівчиною Кларіссою Маклеллан починає розуміти, що можливе й інше життя.
Майкл Шеннон зіграє Бітті, начальника і наставника Монтеґа.

Роман "451° за Фаренгейтом" вже був раз екранізований французьким режисером Франсуа Трюффо в 1966 році.

Джерело: THR

Коментарі6

Elfes

Гарна новина. Я поганенько вже пам'ятаю, але хіба там тільки книги були під забороною? Мені здається взагалі "мистецтво".

Васанта

Акцент саме на книжках. Не дарма ж назва така. + Сам Бредбері казав, що написав "роман-реакцію" на тенденцію витіснення читання телебаченням (щось таке). Звичайно, книги в романі символізують дещо більше. В тому ж "Еквілібріумі" (про який треба було згадати в новині) це передали більш прямолінійно.

Elfes

Акцент так. Але у новині сказано наче тільки книжки заборонені. Хоча там палили все. Але як ви і сказали в основному мова йтиме про книжки.

Васанта

Та ні, палили саме книжки. Навмисно проглянула роман, там навіть є фраза: "And at the museums, have
you ever been? All abstract. That's all there is now. My uncle says it was different once. A long time back sometimes pictures said things or even showed people." Мистецтво не заборонене, просто воно стало позбавлене сенсу (На думку Бредбері, звісно. Доволі гучна заява, що абстрактне мистецтво нічого "не говорить"). + Згадується, що в школах є уроки малювання.
Взагалі, там дуже багато говориться про відсутність соціального життя - "люди не балакають між собою". Єдині теми для розмов - покупки, бренди і т.д. Якби не паління книжок, це був би чистий Гакслі - критика суспільства споживання. Тому я й не дуже люблю цей роман. Такі погляди мені завжди видавались старечим бухтінням.

Elfes

Тоді моя помилка. Читав давно і мабуть із чимось іншим перемішалося)

Васанта

Так, буває. В того ж Бредбері є оповідання, в якому картини знищують. "Усмішка", здається, називається. (Я ж теж не до кінця впевнена була, полізла перевіряти)